
Детектор брехні у сфері кадрової та бізнес безпеки України
1. Конституція України, розділ 2 «Права, обов'язки людини і громадянина»; ст.26,40,138,139 та ін.
2. Кодекс законів про працю України, визначає: • Ст. 21- Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства ..., за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою ... Особливою формою трудового договору є контракт, в якому ... права, обов'язки та відповідальність сторін, умови розірвання договору можуть встановлюватися угодою сторін. • Ст. 26 - При підготовці трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається • Ст.40 - трудовий договір з працівником може бути розірваний при виявленні невідповідності цього працівника займаній ним посаді. • Ст. 41 - Додаткові підстави розірвання трудового договору ...; ч. 2 ... винних дій працівника, який безпосередньо обслуговує грошові та товарні цінності, якщо дії дають підстави для втрати довіри до нього з боку власника; ч. 3 ... вчинення працівником ... аморального вчинку, не сумісним із продовженням даної роботи. • Ст. 130 - Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству ... • Ст. 138 - Для накладення на працівника матеріальної відповідальності ... власник повинен довести наявність умов, передбачених ст.130 цього Кодексу. • Ст. 139 - Працівники зобов'язані працювати чесно і старанно ..., своєчасно і точно виконувати розпорядження власника, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів ..., дбайливо ставитися до майна власника ...
3. Постанова Кабінету Міністрів України №170 від 19.03.1994 р "Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору" закріплює право роботодавця на припинення трудових відносин та з інших причин, які не передбачені трудовим законодавством, але зазначених у трудовому контракті (п. 21 Постанови). При складанні умов Контракту можливе включення в його структуру положень про проходження працівником психофізіологічних перевірок як при влаштуванні на роботу, так і при необхідності вже в період роботи.
4. Національний класифікатор видів економічної діяльності України (КВЕД), затверджений Наказом Держспоживстандарту України №375 от26.12.2005 р .;
5. Закони України - «Про стандартизацію», «Про державну таємницю», «Про інформацію», «Про банки і банківську діяльність», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг», «Про оперативно-розшукову діяльність»;
6. Постанова Кабінету Міністрів України "Про перелік відомостей, що не становлять комерційну таємницю" № 611 від 09.08.1993 р .;
7. Закон України «Про власність», «Про підприємництво», «Про підприємства», «Про господарські товариства».
8. Цивільний кодекс України: ст. 505 - Поняття комерційної таємниці; ст.506 - Майнові права інтелектуальної власності на комерційну таємницю; ст. 507 - Охорона комерційної таємниці органами держ. влади; ст.508 - Термін права інтелектуальної власності на комерційну таємницю.
9. Господарський кодекс України, ст. 36 - «Неправомірне збирання, розголошення та використання відомостей, що є комерційною таємницею» та ін.
10. До міжнародним правовим нормам можна віднести Вимоги Стандартів BS ISO / IEC 17799: 2005
11. КЗпП України: Відповідно до Національного класифікатора професій в Україні "ДК 003: 2010", який набрав чинності з 01.11.2010 року, під кодом КП 2144.2 в Додатку "А" додана професія "експерт-поліграфолог".
12. Закон України «Про судову експертизу", прийнятий 25.02.1994 р №4038-XII
Застосування поліграфа для проведення поліграфної перевірки при відборі кадрів в Україні може здійснюватися на підставі Кодексу законів про працю України. У ст. 26 передбачається можливість проведення додаткових перевірок при прийнятті на роботу. У ст. 40 визначається, що трудовий договір може бути розірваний при виявленні невідповідності працівника займаній посаді.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 170 від 19.03.1994 року «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору», припинення трудових відносин може бути і з інших причин, які не передбачені трудовим законодавством, але вказані в трудовому контракті (п. 21 Постанови). Основним конституційним принципом використання поліграфа в будь-якій сфері діяльності є добровільність процедури обстеження. Жодна людина не може бути піддана обстеженню на поліграфі, якщо попередньо не отримано її письмову добровільну згоду на проведення даної процедури.