top of page

Послуги (перелік перевірок на детекторі брехні - поліграфі)​

 

 СКРИНІНГОВІ (ВІДБІРКОВІ) ПЕРЕВІРКИ НА ПОЛІГРАФІ (ДЕТЕКТОРІ БРЕХНІ) НАЙМАНОГО ПЕРСОНАЛУ

 

   Поліграф (детектор брехні) в умовах кадрового відбору виконує дуже широкий спектр завдань. Кваліфіковане використання поліграфа (перевірки на детекторі брехні) дозволяє як компаніям (роботодавцю), так і зацікавленим особам побудувати граммотні, щирі стосунки один з одним.

У ході кадрового відбору існує 2 основних підходи фахівців "з людських ресурсів".

   1-й варіант. Особа оцінюється за формальними ознаками (відповідність професійному рівню, вік, стать, стаж і т.д.). Це невід'ємний етап кадрового відбору, проте не єдиний.
   Відомо, що претендентам властиво заздалегідь готуватися до процедури і вибудовувати граммотним "домашню заготовку" в ході бесіди при працевлаштуванні. У цьому випадку не можна говорити про те, що роботодавцю і здобувачу вдасться побачити один в одному ті особливості, які в подальшому і будуть визначати успішність та ефективність нового співробітника в компанії.

   2-й варіант. Особа проходить психолого-психофізіологічну оцінку (в т.ч. перевірку на поліграфі), в ході якої також вивчаються особистісні та біографічні дані про кандидата. Застосування поліграфа (детектора брехні) дозволяє розставити акценти в майбутній діяльності співробітника і довіряти один одному.

   Сама по собі скринінгова перевірка (англ. "Screening" від "screen" - "відбирати", "сортувати", "просівати") на поліграфі вже є стримуючим фактором при здійсненні різноманітних антисоціальних вчинків. Результати перевірки на поліграфі (детекторі брехні) мають велике значення в складанні прогнозу успішності кожного конкретного співробітника в компанії. Залежно від особливостей діяльності фірми оцінці підлягають критичні напрямки, що цікавлять роботодавця. Як правило до таких напрямів відносять:

1. Надання підроблених (неоригінальних) документів в ході працевлаштування (дипломів, трудових книжок і т.д.).
2. Грубе спотворення своїх анкетних даних.
3. Приховування відомостей про наявність проблем, пов'язаних із зловживанням спиртними напоями (алкоголізм).
4. Приховування відомостей про вживання наркотиків.
5. Приховування відомостей про наявність захворювань, що заважають виконанню службових обов'язків.
6. Наявність шкідливих звичок (азартні ігри, інше).
7. Приховування інформації про вчинення кримінально або адміністративно караних правопорушень.
8. Знаходження під судом і слідством.
9. Приховування відомостей про наявність ділових зв'язків у кримінальному середовищі.
10. Наявність боргів та інших фінансових зобов'язань.
11. Приховування відомостей про вчинення крадіжок та нанесенні матеріального збитку по старих місцях роботи.
12. Приховування відомостей про справжній мотиві відходу з прежнегго місця роботи (за компрометуючими підставах: прогули, конфлікти, безвідповідальне ставлення до виконання службових обов'язків).
13. Розголошення стороннім особам конфіденційної інформації роботодавця.
14. Приховування інформації про співпрацю (/ підтримці зв'язків) з конкурентами.
15. Приховування відомостей про справжні цілі і мотиви працевлаштування на роботу.
16. Конфліктність (наявність конфліктних ситуацій).
17. Участь у громадських і релігійних організаціях.
18. Використання службового становища в особистих цілях.
19. Наявність неофіційних («лівих відкатів») додаткових доходів.
20. Порушення трудової дисципліни і функціональних обов'язків.
21. Знання співробітників, що завдають шкоди фірмі і фактів нанесення збитку.
22. Інші теми (залежно від біографії кандидата і побажань замовника). 
   Безумовно, роботодавцям слід пам'ятати, що кандидат повинен бути заздалегідь поінформований про проходження ним перевірки на поліграфі. Відповідно із законодавчою базою нашої країни тестування з використанням поліграфа є суто добровільною процедурою.

 

 

ПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ ПЕРСОНАЛУ

 

   Час від часу серед кожен співробітник компанії проходить атестацію, спрямовану на підведення підсумків його роботи за вибраний період (3 місяці, півроку, рік), аналіз успішності діяльності, визначення характеру відносин з колегами, ознайомлення з життєвими (як особистими, так і професійними) планами , постановку нових цілей, на які спрямована компанія. На цьому важливому етапі трудового процесу, як правило, виявляються різноманітні тенденції, недоступні керівнику (роботодавцю) протягом трудових буднів. Як правило, саме до такого періоду (атестація співробітників) приурочена перевірка на поліграфі. Це дозволяє оптимізувати систему виробничих відносин, а також виділити напрямки у сфері управління працею, на які слід саме зараз звернути особливу увагу.

   У більшості випадків перевірки на поліграфі застосовуються для контролю співробітників і визначення їх лояльності до роботодавця. Серед найбільш важливих напрямків тестування на поліграфі виділяють:

1.Виявлення фактів нанесення збитку компанії.
2.Наявність планів завдати шкоди компанії в майбутньому.
3.Виявлення фактів крадіжки, включаючи інформаційні розкрадання, отримання хабарів і «відкатів».
4.Використання службового становища і часу в особистих цілях.
5.Укладання угод потай від керівництва.
6.Навмисне спотворення інформації про комерційні угоди і роботі в цілому при доповіді керівництву.
7.Недбале ставлення до виконання службових обов'язків.
8.Конфліктність.
9.Знання і приховування інформації про факти нанесення шкоди компанії іншими особами.
10.Взаємовигідні контакти з конкурентами і кримінальними структурами та елементами на шкоду роботодавцю.
11.Інші цікаві замовнику питання.
   Такі перевірки, як правило, проводяться раптово для підвищення своєї ефективності, навіть не виявивши ніяких особливих проблем на фірмі, надовго стимулюють персонал працювати якомога більш ефективно і з повною віддачею, застерігаючи співробітників здійснювати що-небудь на шкоду роботодавцю. Вони утримують персонал від негідної поведінки, бо одне тільки знання про обов'язкові періодичних перевірках на поліграфі в значній мірі дисциплінує співробітників.

 

ПЕРЕВІРКИ НА ПОЛІГРАФІ ПРИ СЛУЖБОВИХ РОЗСЛІДУВАННЯХ В РАЗІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 

   Використання поліграфа (детектора брехні) при проведенні службових розглядів дозволяє виявити виконавців і співучасників протиправного діяння, визначити роль кожного з них, схилити їх до визнання, відсіявши невинних осіб.

   Важливо пам'ятати, що перевірки в ході розслідувань істотно відрізняються за своєю тактикою і методичними прийомам від скринінгових та планових перевірок. Результат буде оптимальним в тому випадку, якщо наші Замовники будуть виконувати наступні вимоги:

1.Необхідно, по можливості, обмежити коло осіб, обізнаних про подію. Слід припинити розмови серед співробітників про деталі і подробиці події. Чим менше поширяться подробиці справи, тим легше буде знайти винного. Ситуація, коли "все відомо всім" неприйнятна.
2.Слід точно встановити всіх осіб, які в тій чи іншій мірі обізнані про подію. Необхідно зафіксувати (записати), коли точно і що саме кожен з них дізнався про цю подію. Таких осіб слід категорично попередити про те, щоб вони більше нікому не розповідали про те, що трапилося.
3.Найкраще проводити перевірку підозрюваних раптово, не дозволяючи їм заздалегідь підготуватися.
4.Якомога раніше звернутися до професійного поліграфологові, пам'ятаючи про те, що його необхідно забезпечити усією можливою інформацією про посланих на тестування людей і про характер виниклих проблем. Крім того, дуже часто поліграфологові необхідно самому ознайомитися з місцем події і іншими деталями, важливими для якнайшвидшого виявлення осіб, причетних до розслідуваної події.

 

 

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА

 

   В даний час у зв'язку з інтенсифікацією виробництва і посилюванням кримінальної обстановки в діяльності компанії ключове значення набуває безпека бізнесу.

   У рамках інформаційної безпеки наша компанія шляхом проведення перевірок з використанням поліграфа допомагає своїм клієнтам запобігти можливий збиток бізнесу, а також забезпечити оптимальне функціонування компанії.

   Ці та інші цілі здійснюються за допомогою:

1. Виявлення і нейтралізації каналів витоку закритої службової інформації в процесі повсякденної виробничої діяльності та в екстремальних ситуаціях.

2. Проведення тестування та співбесіди з психологом співробітників фірми і кандидатів на роботу. Підготовка висновку і видача рекомендацій за результатами дослідження індивідуально-психологічних особливостей особистості.
3. Розробки заходів та рекомендацій щодо запобігання необгрунтованого допуску та доступу до відомостей і робіт, які складають комерційну таємницю.
4. Перевірки реальних і потенційних конкурентів фірми, а також оцінки їх ймовірних устремлінь і загроз безпеці фірми.
5. Проведення співбесіди, анкетування та комп'ютерного тестування співробітників фірми і кандидатів на роботу.

 

 

ПЕРЕВІРКИ НА ПОЛІГРАФІ ПОЗА СФЕРОЮ БІЗНЕСУ РОЗКРИТТЯ ПРОБЛЕМ ПРИВАТНОГО ХАРАКТЕРУ


   На ряду з такими актуальними сферами як: прийом персоналу на роботу, оцінка вже зайнятого персоналу компанії, участь у службових розглядах компанії, - інструментальний психофізіологічний опитування з використанням поліграфа ефективний при виявленні питань, не пов'язаних з бізнесом.
   Так, наприклад, серед поширених проблем приватного характеру, для виявлення яких ефективно використовувати поліграф, можна виділити наступні:

1. Наркоманія серед близьких.

2. Зрада.

3. Крадіжки особистого майна.

4. Нанесення збитку особистому майну.

5. Багато інших питаньщо цікавлять замовника.
   Тим часом у зв'язку зі збільшенням попиту на послуги домашнього персоналу (няні, кухарі, прибиральники та ін.) Актуальності набуває виявлення факторів ризику запрошуваних в будинок людей, а саме:

1. Жорстоке поводження з дітьми.

2. Розкрадання майна роботодавця;

3. Деструктивна діяльність у вигляді осквернення їжі, примірки та носіння хазяйської одягу, запрошення в будинок сторонніх під час відсутності господарів.

4. Приховувані проблеми зі здоров'ям, у тому числі психічного плану.

5. Наркотична й алкогольна залежність.

6. Сексуальні взаємини з одним з господарів.

7. Несанкціоноване використання хазяйського майна.

 

 

ПРОБНЕ ТЕСТУВАННЯ

 

   Зрозуміти і прийняти себе як особистість - значить жити в мирі з собою, по-новому поглянути на свої цілі і мотиви, на власне минуле і майбутнє, на відносини з оточуючими сьогодні і зараз.

 

   Пробний тест на детекторі брехні в місті Львів. Перевірка проводиться на основі повної анонімності.

   Тестування дозволяє перевірити ступінь свого самоконтролю, дізнатися реакцію на поліграф і придбати цінний життєвий досвід.

 

 

ОБДУРИТИ ДЕТЕКТОРІ БРЕХНІ ... ЯК?

 

 - "А чи можна обдурити детектор брехні?"

 - "Як це зробити?"

 - "Ну, а все-таки?"

   Це одине з найбільш часто задаваних питань, з якими стикається фахівець-поліграфолог у ході професійної діяльності. Обдурити поліграф можна. Це програмно-технічний комплекс, який реєструє роботу організму людини. Всі хитрощі, які викладені в інтернет-доступі, супутньої літературі та ін. Джерелах - неефективні. Застосування вказуються "методів обману" призводить до того, що поліграфолог, який відзначив їх використання, робить висновок про намір особи, що перевіряється приховати відомості. Це автоматично прирівнюється до нещирості особи, що перевіряється.

   Безглуздо намагатися опанувати хитрими маніпуляціями, рекомендованими "доброзичливцями". Їх впровадження в ході реальної процедури:

1) важкоздійснено;

2) має короткостроковий ефект;

3) легко реєструється і технічним комплексом, і самим фахівцем-поліграфологом.

   Докладніше про це читайте в літературі.

   Отже. Якщо Вас не покидають думки про "обман детектора брехні", подумайте і запам'ятайте:

1. Не ризикуйте своїм здоров'ям заради тимчасово удаваної вигоди.

2. Кваліфікований поліграфолог викриє всі вищеперелічені спроби протидії.

3. Виявлена протидія назавжди очорнить Вас в очах ініціатора перевірки на детекторі брехні.

 

 

КОРОТКИЙ АЛГОРИТМ СПІВБЕСІДИ З ВИКОРИСТАННЯМ ПОЛІГРАФА

 

1. Попередня бесіда з фахівцем.

   Оцінка загального стану співрозмовника-перевіряється, заповнення документа (заяви) про добровільну згоду на проведення тестування.
   Особа знайомиться з методом перевірки, загальними принципами дослідження, правилами поведнія та рекомендаціями про те, як поводитися під час тестування.

2. Обговорення питань.

   Особа знайомиться з питаннями, які підлягають надалі дослідженню. Обмірковує їх, при необхідності обговорює їх зміст з фахівцем, дає пояснення.

3. Перевірка на поліграфі (безпосереднє тестування).

   Установка датчиків на особу, інструктаж, співбесіда.
   Особа в ході тестування відповідає на питання однозначно "так" або "ні". У разі неможливості прийняти однозначне рішення особа може промовчати (утриматися від відповіді).
   Одночасно в ході даного етапу за допомогою поліграфа фіксується динаміка змін психофізіологічних параметрів особи.

Загальний час процедури перевірки на поліграфі варіюється від 1,5 до 3,5 год. Є перерви (за погодженням з фахівцем-поліграфологом).

   Процедура перевірки на поліграфі абсолютно нешкідлива.

Підсумковий результат співбесіди оформляється у вигляді документа - "заключення" (висновок фахівця).

   Інформація, яка була отримана під час процедури перевірки є конфіденційною і передається тільки замовнику (ініціатору перевірки).

   Надалі, передана ініціатору тестування інформація зазвичай не зберігається, якщо не було інших домовленостей із замовником (наприклад, у випадку довгострокового співробітництва на проведення перевірок співробітників компанії).

 

Contact
 

Ukraine Lviv

T.Mob.: 
Skape:

E-mail: 

Clients

© 2023 by Digital Marketing. Proudly created with Wix.com

bottom of page